Docieplanie   stropodachów      


tel. 518-555-260  
marbud_mapa

MARBUD
Korporacja Budowlano -
Remontowa
21-002 Marysin k/Lublina
ul.Szarugi 31
NIP 713-288-35-14
REGON 060539442
tel. +48518555260
marbud-lublin@
stropodachy.net

  oferta    MARBUD docieplanie stropodachów.

nadmuch wełny         Nasza firma oferuje docieplanie stropodachów metodą pneumatyczną z zastosowaniem granulowanych materiałów ocieplających. Najczęściej stosowane materiały ocieplające to granulat wełny mineralnej, granulat wełny celulozowej i granulat wełny szklanej. Metoda ta stosowana jest przy docieplaniu stropodachów wentylowanych a także innych przestrzeni w budynkach, szczególnie w przypadku gdy nie można zastosować metod tradycyjnych ze względu na utrudniony dostęp do całej przestrzeni ocieplanej. Metoda pneumatyczna (wdmuchiwania) docieplania stropodachu gwarantuje ciągłość warstwy ocieplającej, jest metodą bezodpadową. Zastosowanie granulowanej wełny mineralnej jako materiału ocieplającego stropodach wiąże się z wieloma korzyściami wynikającymi z zastosowania tej metody docieplenia stropodachu. Granulowana wełna mineralna jest materiałem o dobrych własnościach termoizolacyjnych, granulat wełny mineralnej jest niepalny, jest materiałem lekkim, nie obciąża nadmiernie konstrukcji budynku, nie absorbuje wilgoci, ma własności paroprzepuszczalne (nie blokuje odprowadzenia wilgoci z pomieszczenia), jest odporny na czynniki środowiskowe. metoda pneumatyczna Docieplenie stropodachu metodą pneumatyczną z zastosowaniem granulatu wełny mineralnej jest wysoce efektywne ekonomicznie (krótki czas zwrotu kosztów inwestycji), proces docieplania stropodachu przebiega szybko i nie jest uciążliwy dla mieszkańców, prace dociepleniowe tą metodą można prowadzić przez cały rok. Technologia wykonania ocieplania metodą pneumatyczną polega na przygotowaniu wejścia do przestrzeni stropodachu (często wiąże się to wycięciem otworu w połaci dachu), wykonaniu zasypu granulatu materiału ocieplającego przy pomocy specjalistycznego zestawu składającego się z maszyny wdmuchującej, przewodów doprowadzających granulat do przestrzeni stropodachu, agregatu prądotwórczego, specjalistycznych akcesoriów, zestawu transportowego, po wykonaniu zasypu materiału ocieplającego zabezpiecza się otwór wejściowy przy pomocy klapy z blachy ocynkowanej. Gwarantujemy wysoką jakość wykonania w atrakcyjnych cenach. Wysokiej jakości sprzęt i wieloletnie doświadczenie naszych pracowników w docieplaniu stropodachów i poddaszy metodą pneumatyczną umożliwia nam realizację najtrudniejszych robót, jednocześnie możemy gwarantować wysoką jakość wykonania docieplenia w każdych warunkach.

styropapa         Fima Marbud specjalizuje się ponadto w docieplaniu stropodachu innowacyjną metodą ocieplania styropapą w miejscach, w których nie występuje możliwość zasypu granulatem wełny mineralnej. Według wielu specjalistów z branży budowlanej w wypadku dachów, których kąt nachylenia nie przekracza 20 stopni najlepszym sposobem na zapewnienie sprawnej izolacji termicznej jest zastosowanie styropapy. Styropapa zapewnia jednocześnie izolację przeciwwilgociową oraz termiczną naszego dachu. Dzięki możliwości dwustronnego laminowania styropapa eliminuje problem usuwania istniejącego na dachach pokrycia, przez co ułatwia proces montażu właścicielowi budowli. Styropapa spełnia także wszelkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa pożarowego, przez co jest jednym z najbezpieczniejszych materiałów służących do izolacji dachu. Posiada ona bardzo wysoką klasę odporności dachu na ogień zewnętrzny - T1. Należy także podkreślić, iż jako jeden z niewielu materiałów, styropapa nie rozprzestrzenia ognia zarówno na podłożu palnym jak i niepalnym! Układanie tego typu ocieplenia jest możliwe na niepalnym podłożu np. z betonu, blachy falistej, istniejącego pokrycia papowego. Styropapa jest płytą styropianową o wysokiej wytrzymałości laminowaną jednostronnie papą podkładową i wzmacnianą materiałem z włókien szklanych przy pomocy kleju poliuretanowego. Styropapę mocuje się do dachu stosując specjalne kleje dopuszczone do tych celów przez Instytut Techniki Budowlanej lub używając łączników mechanicznych o odpowiedniej nośności. Sposób mocowania styropapy do dachu uzależniony jest od przewidywanej siły ssania wiatru w danej lokalizacji. Na tak ocieplony dach budynku przy pomocy płyt styropapy można wykonać ostateczne pokrycie dachowe z pap termozgrzewalnych typu PYE PV.
Firma MARBUD wykonuje także: docieplenia stropodachów metodami tradycyjnymi, docieplenia innych przestrzeni, układanie kostki brukowej, roboty wykończeniowe. Zdjęcia robót wykonanych przez naszą firmę można obejrzeć w dziale galeria . Gwarantujemy wysoką jakość naszych usług, zgodność wykonania z zasadami sztuki budowlanej oraz atrakcyjne ceny.